ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

مقاله و خبر: برخی از خطرناک‌ترین شخصیت‌ها بر روی اینترنت در 2015

بازگشت به لیست
fiogf49gjkf0d

 

کادی ویلسون(Cody Wilson)

کادی ویلسون خالق نخستین اسلحه‌ای که به طور کامل توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده است، برای سال‌ها مهم‌ترین چهرۀ فهرست وایرد بوده است و این به لطف تلاش او برای کمک کردن به هرکسی برای دانلود کردن و تولید تفنگ‌های خانگی در منزل‌ است. این مسئله در حالی است که امسال حمله های مسلحانه بیش از هر زمان دیگری در صدر اخبار ایالات متحده بودند.

خطرناک‌ترین انسان‌های اینترنت: دونالد ترامپ در بالای فهرست و بالاتر از داعش

 

 

چائوکی بکرار (Chaouki Bekrar)

هکر معروفی که به صورت بسیار سازمان‌یافته توانایی‌های خود و دیگر همکارانش را به پول نقد تبدیل می‌کند. بکرار شرکتی موسوم به روزِ-صفر (zero-day) با عنوان زیرودیوم (Zerodium) تأسیس کرده است که تکنیک‌ها و مهارت‌‌های هکرها را خریداری کرده و در ازای پول می‌فروشد. در زیرودیم شما می‌توانید با 50 هزار دلار تکنیک هک کردن اینترنت اکسپلورر و با 500 هزار دلار شیوۀ هک کردن آخرین نسخۀ IOS را خریداری کنید. بسیاری از مشتری‌های بکرار پیمانکاران امنیتی دولتی هستند.

خطرناک‌ترین انسان‌های اینترنت: دونالد ترامپ در بالای فهرست و بالاتر از داعش

 

 

ایمپکت تیم (Impact Team)

گروهی از هکرها که در ماه آگوست سایت غیراخلاقی اشلی مدیسون (Ashley Madison) را هک کرد و اطلاعات شخصی میلیون‌ها نفر را لو داد. این وبسایت که به سایتی برای ارتباط خارج از خانواده برای متأهل‌ها معروف بود، بیش از 32 میلیون کاربر داشت و بنا بر گزارش‌ها برخی از آن‌ها هم چهره‌هایی شناخته شده بودند. به دنبال این رسوایی، موجی از اضطراب و تنفر به راه افتاد و دونفر نیز در این رابطه خودکشی کردند. هکر یا هکرهای ایمپاکت تیم در بیانیه‌ای اعلام کردند که پس از هک کردن این کار به مسئولان این سایت هشدار داده بودند که آن را به علت ترویج فریب‌کاری و دغل تعطیل کنند، اما آن‌ها خودداری کرده و ایمپکت تیم هم اطلاعات 32 میلیون کاربر آن را منتشر کرده بود؛ اطلاعاتی که دارای جزئیات زیادی بود.

 

فیناس فیشر (Phineas Fisher)

چه کسی از گروهی از هکرهای دولتی که با کمک و حمایت مالی و غیرمالی دولت‌ها کار می‌کنند خطرناک تر است؟ پاسخ این است: هکری که آنها را هک می‌کند! در ماه جولای یک شخصیت استعاری معروف به فینیاس فیشر گروه هک (Hacking Team) معروف مستقر در میلان را هک کرد و 400 گیگا بایت اطلاعات از آن‌ها به دست آورد که نشان می‌داد با بسیاری از دولت‌های به ویژه مستقر در خاورمیانه که سوابق حقوق بشری جنجال برانگیزی دارند، شامل آذربایجان، بحرین، مصر، عربستان سعودی، اتیوپی، قزاقستان، مراکش، نیجریه، عمان و سودان همکاری داشته‌اند.

خطرناک‌ترین انسان‌های اینترنت: دونالد ترامپ در بالای فهرست و بالاتر از داعش

 

 

جولیان آسانژ (Julian Assange)

نیازی به هیچ‌گونه معرفی ندارد. یکی از پیشگامان مبارزه با انحصارطلبی در اینترنت که سال 2015 افشاگری‌های او در وب سایت ویکی لیکس پنجمین سالگرد خود را با انتشار دسته‌ای دیگر از اسناد جشن گرفت.

 

منبع :تابناکنظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید