ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

پرسش های متداول در خصوص سئو - امنیت - کارایی - سرعت وب سایت ها

پرسش های عمومی در کلیک تولز
سرعت بارگذاری سایت من خوب است . چرا باید آن را بهبود دهم؟
fiogf49gjkf0d

بخاطر کسب کارایی بالاتر ! سایت شما ممکن است که سریع باشد ، اما می تواند سریعتر نیز بشود اگر شما نکات ریز اما مهمی را رعایت کنید . شما حتی ممکن است قادر باشید میزان پهنای باند مصرفی و به طبع آن هزینه های میزبانی خود را با کاهش فضای میزبانی کاهش دهید.

 

چرا بایستی نسبت به سرعت بارگذاری سایت خود نگران باشم؟
fiogf49gjkf0d

تجربه و احساس کاربر در هنگام استفاده از سایت شما ، می تواند دلیل خوبی برای بهینه سازی سرعت بارگذاری باشد . کاربران درهنگام استفاده از اینترنت انتخابهای زیادی برای دسترسی به محتوای دلخواه خود در اختیار دارند ، در اینصورت اجرای آهسته وب سایت سبب نا امید شدن کاربران  و مراجعه آنان به یک سایت دیگر خواهد شد. هرچقدر یک وب سایت سریعتر و پاسخگوتر باشد کاربر را به استفاده از خدمات خود ترغیب می نماید و تمرکز کاربر بیشتر بر روی محتوای سایت معطوف می شود تا اینکه منتظر بارگذاری تصاویر و جاوا اسکریپت های یک سایت شود.

دلیل دیگر بخاطر داشتن  seo  مناسب می باشد . گوگل اعلام کرده است که در الگوریتم رتبه بندی خود سرعت صفحات را لحاظ خواهد کرد .

این بدین معنی است که بارگذاری سریعتر سایتها ممکن است سبب کسب رتبه های بالاتر در موتورهای جستجو شود . بعنوان یک برنامه نویس و یا صاحب سایت به مسئله بهینه سازی سرعت بارگذاری توجه کنید.

حال که امتیاز خودم را میدانم چه کاری باید انجام دهم ؟
fiogf49gjkf0d

بهینه سازی سایت خود را شروع کنید ! کلیلک تولز برای هر ایرادی که در گزارش ارزیابی وب سایت ، از شما گرفته است یک راه حل و توصیه عملی نیز ارائه می دهد . ایراداتی که در گزارش شما وجود دارد به ترتیب درجه اهمیت از بالا به پایین مرتب شده اند .رفع نمودن اشکالات بالای لیست ، سبب تاثیرگذاری بیشتری بر روی امتیاز سایت شما خواهد شد.

قبل از شروع به بهینه سازی ، مطمئن شوید که توصیه های ارائه شده را بصورت کامل متوجه شده اید . اگر چه بسیاری از توصیه های ارائه شده قابل انجام هستند ، اما برخی نیز بر روی سایت شما انجام پذیر نمی باشند . توصیه های ارائه شده بصورت عمومی و در ایده آل ترین حالت ممکن بیان شده اند . شما نیازی نیست که لزوما همه آنها را اجرا کنید .

کدهای سمت سرور من بهینه است ، آیا این کافیست ؟
fiogf49gjkf0d

این یک شروع  است – اما کدی که واقعاً نیاز به اصلاح و بهینه سازی دارد، کد استفاده شده درسمت کاربر می باشد . بهینه سازی CSS ، جاوا اسکریپت ، تصاویر ، html   و...  دارای بیشترین تاثیر گذاری بر روی سرعت بارگذاری می باشند . اغلب ما توجه خود را بر روی بهینه سازی سمت سرور معطوف می کنیم ، اما فراموش می کنیم که با همان مقدار تلاش در سمت کدهای کاربر می توانیم تغییرات بزرگتری در سرعت بارگذاری ایجاد کنیم .

ایراد بیان شده در گزارش بنظر قابل انجام نمی باشد
fiogf49gjkf0d

ایرادات گرفته شده  از سایت شما در گزارش همواره ارتباط منطقی با سایت شما ندارد ( بعنوان مثال : شما به راه اندازی یک CDN   در صورتی که سایت کوچکی دارید ، نیاز نخواهید داشت ) . بنابراین خیلی مهم است که شما مفهوم هر توصیه را بدقت متوجه شده باشید و بدانید که چگونه بر روی سایت شما تاثیر می گذارد . تمامی توصیه های گفته شده قابل اعمال بر روی سایت شما نیستند .

لطفاً بخش توصیه ها را مطالعه کنید تا بیشتر در مورد هر توصیه بیاموزید .

من کنترلی بر روی ایراد بیان شده در گزارش ندارم . چه کاری باید انجام دهم ؟
fiogf49gjkf0d

بسیاری از سایت ها دارای کدهایی برای تبلیغات ، گوگل آنالیتیک و ... می باشند . این کدهای کوچک ممکن است سبب بارگذاری CSS و یا جاوا اسکریپت از منابع دیگر شود . کاملا واضح است که در این حالت شما کنترلی بر روی این منابع نخواهید داشت . بنابراین در مورد این گونه از منابع نیازی هم به بهینه سازی نمی باشد .

آیا من باید همه ایرادات بیان شده را حل کنم ؟
fiogf49gjkf0d

خیر ، به هیچ عنوان ! ابتدا با ایرادهای بیان شده در بالای لیست شروع کنید . ایرادات مهم تر در بالای گزارش لیست شده اند .

حل کردن 100% موارد ، واقع بینانه نیست . معمولا نمایش اعداد سبز رنگ در گزارش به معنای بهینه بودن سرعت بارگذاری سایت شما می باشد . به یاد داشته باشید که این ابزارها برای تحلیل انواع مختلفی از وب سایت ها طراحی شده اند ، بنابراین برخی از توصیه ها ممکن است در مورد سایت شما قابل انجام نباشند .

رفع نمودن هر ایراد چقدر می تواند رتبه سایت را بهتر کند ؟
fiogf49gjkf0d

عموما یک پاسخ مشخص در این مورد وجود ندارد . گوگل گفته است که آنها خواهاهن وب سایت های سریعتر می باشند و می خواهند که بتوانند سایت ها را همانند یک مجله ورق بزنند که این کار مستلزم بارگذاری سریع سایت و کش شدن مناسب آن می باشد . گوگل همچنین تاکید کرده است که "از آنجاییکه سرعت بارگذاری یک مقوله جدید است ، رعایت و یا عدم رعایت آن به اندازه محتوای صفحات سایت مهم نمی باشد"

توجه داشته باشید که سرعت بارگذاری را فقط بخاطر سئو انجام ندهید بلکه بخاطر افزایش رضایتمندی کاربران خود انجام دهید .

جرا کلیک تولز آدرس وارد شده را ارزیابی نمی نماید ؟
fiogf49gjkf0d

بررسی کنید که آدرس سایت بصورت صحیح نوشته شده باشد (بطور مثال http://www.example.com). دلیل دیگر می تواند آن باشد که آدرس وارد شده شما نیاز به login شدن داشته باشد و یا به آدرس دیگری Redirect می شود . برخی از سایت ها و یا صفحات بعلت برخی دلایل بررسی نمی شوند ، مثلا صفحات تمام فلش بخوبی ارزیابی نمی شوند . بطور خلاصه دلایل زیر موجب عدم انجام آنالیز صحیح خواهد شد :

  • آدرس اشتباه
  • عدم دریافت پاسخ 200/300 از سوی سرور
  • عدم بازگرداندن یک صفحه html
  • بازگرداندن خطای Internal Server Error
  • بازگرداندن خطای Timed Out
مزایای عضویت در کلیک تولز چیست ؟
fiogf49gjkf0d
چرا بایستی از خدمات رهگیری الکسای کلیک تولز استفاده نماییم و مزیت آن نسبت به سایت الکسا چیست ؟
fiogf49gjkf0d

ممکن است برای شما سوال پیش آید که با وجود خدمات وب سایت الکسا ، چه دلیلی برای استفاده نمودن از خدمات رهگیری الکسای کلیک تولز وجود دارد . پاسخ اینجاست که وب سایت الکسا در مورد وب سایت هایی که رتبه الکسای آنها بالای 100000 باشد ، هیچگونه تاریخچه ای از روند نزولی و صعودی رتبه اینگونه سایت ها ارائه نمی نماید و در واقع صاحبان اینگونه از سایت ها نمی توانند از رتبه سایت خود را در تاریخ مشخصی مطلع گردند ، در حالیکه کلیک تولز کلیه اطلاعات را برای کاربران معمولی تا 6 ماه و کاربران ویژه تا 6 ماه پس از انقضا عضویت آنها نگهداری می نماید .

مزایای استفاده از خدمات رهگیری کلمات کلیدی کلیک تولز چیست ؟
fiogf49gjkf0d

همواره آگاهی داشتن از وضعیت کلمات کلیدی یک وب سایت از اهمیت ویژه ای نزد وب مسترها  برخوردار است . چرا که با مشاهده و کنترل روند صعودی و یا نزولی جایگاه کلمات کلیدی براحتی می توان به انتخاب استراتژی صحیح و یا نادرست  توسط مدیران یک وب سایت در زمینه های مختلف علی الخصوص در زمینه سئو و بازایابی اینترنتی پی برد . از آنجاییکه کنترل نمودن رتبه یک وب سایت در موتورهای جستجو با تایپ نمودن کلمات کلیدی آن در موتورهای جستجوگر همانند گوگل و یافتن رتبه وب سایت مربوطه کاری بسیار سخت و زمانبر است ، لذا کاربران می توانند براحتی و در مدت زمان بسیار کوتاهی با معرفی وب سایت مورد نظر و کلمات کلیدی دلخواه بسرعت از جایگاه کلمات خود مطلع شده و بصورت خودکار گزارش کاملی را روزانه در قالب جدول و نمودار مشاهده نمایند . 

نحوه استفاده از ابزارهای بهینه سازی کلیک تولز چگونه است ؟
fiogf49gjkf0d
نحوه استفاده از خدمات رهگیری کلمات کلیدی چگونه است ؟
fiogf49gjkf0d

کاربران می توانند با وارد نمودن آدرس وب سایت و کلمه کلیدی مربوطه در صفحه کاربری خود، بصورت خودکار از رتبه وب سایت خود در موتور جستجوی گوگل مطلع شوند . منظور از رتبه وب سایت آنست که چنانچه کاربر دیگری در گوگل کلمه کلیدی انتخابی کاربر را جستجو نماید ، وب سایت مربوطه در سطر چندم از صفحات گوگل نمایش داده خواهد شد . در استفاده از این ابزار به نکات زیر توجه داشته باشید :

- انجام عملیات رهگیری کلمات کلیدی هر 24 ساعت بکبار و بصورت خودکار انجام می گیرد . بنابراین درنظر داشته باشید که در صورت افزودن هر کلمه کلیدی ، مشاهده گزارش مربوطه از 1 تا 24 ساعت به زمان نیاز حواهد داشت .
- کلیک تولز وب سایت شما را در 40 نتیجه اول گوگل جستجو خواهد کرد ، بنابراین در صورتیکه در 40 نتیجه اول نام وب سایت شما یافت نشود جمله "یافت نشد" در گزارش مربوطه نمایش داده خواهد شد .
- از آنجا که نتایج حاصله از گوگل با تغییر مکان جغرافیایی کاربران متفاوت خواهد بود ، شما می توانید بررسی خود را از دید یک کاربر داخل ایران و یا حارج از ابران انجام دهید و نتایج را مقایسه کنید ، برای انجام این کار می توانید یکی از گزینه های "سرور داخل ایران " و یا "سرور حارج از ابران " را انتخاب نمایید.
- شما می توانید با توجه به سهمیه اختصاص داده شده از طرف کلیک تولز جهت رهگیری کلمات کلیدی ، به تعداد سهمیه اختصاص یافته کلمه کلیدی به لیست خود اضافه نمایید . بعنوان مثال در صورتیکه سهمیه اختصاصی به شما 5 کلمه کلیدی است ، شما می توانید برای یک وب سایت 5 کلمه کلیدی و یا برای 5 سایت یک کلمه کلیدی و یا ترکیبی از این دو حالت را به لیست اضافه کنید .
- در صورتیکه تمامی سهمیه اختصاصی را مصرف نموده اید و نیاز به کلمه کلیدی بیشتری دارید می توانید با خریداری بسته کلمات کلیدی از طریق بخش ارتقاء ابزارها  به کلمات بیشتری دسترسی داشته باشید .

لطفا به نکات زیر توجه فرمایید :
- حهت فعال نمودن رهگیری خودکار هر کلید واژه بایستی  بر روی گزینه فعال سازی که در مقابل هر کلید واژه وجود دارد کلیک نمایید .
- پس از فعال سازی کلیک واژه امکان غیر فعال سازی آن وجود نخواهد داشت و فقط می توانید نسبت به حذف آن اقدام فرمایید .
- توجه داشته باشید که با حذف یک کلید واژه کلیه گزارشات مربوط به آن نیز حذف خواهند شد.
- با فعال سازی هر کلید واژه از سهمیه کلید واژه شما کاسته خواهد شد ، و در صورتیکه بیش از سهمیه اختصاص یافته اقدام به قعال سازی نمایید ، کلمه کلیدی اضافی فعال نخواهد شد و شما با پیغام خطا روبرو خواهید شد.
- چنانچه نیاز به فعال سازی کلمات بیشتری دارید بایستی نسبت به خریداری بسته اضافی کلمات کلیدی از طریق گزینه "ارتقاء ابزار" اقدام فرمایید .
- با حذف یک کلید وازه به سهمیه شما افزوده خواهد شد .
- پس از فعال سازی کلید واژه ها ، گزارش تولید شده را می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه گزارش کلمات کلیدی که در منوی سمت راست صفحه کاربران قرار دارد مشاهده نمایید .

 

 

نحوه استفاده از خدمات رهگیری الکسا چگونه است ؟
fiogf49gjkf0d

با استفاده از این ابزار کاربران می توانند با وارد نمودن آدرس وب سایت  خود، بصورت خودکار از رتبه وب سایت خود در وب سایت الکسا مطلع شوند . با ااستفاده از این ابزار کاربر می تواند روند نزولی و یا صعودی رتبه خود را در یک بازه زمانی دلخواه بصورت جدول و یا در قالب نمودار مشاهده نماید . در استفاده از این ابزار به نکات زیر توجه داشته باشید :

 

- انجام عملیات گزارشگیری الکسا هر 24 ساعت بکبار و بصورت خودکار انجام می گیرد . بنابراین درنظر داشته باشید که در صورت افزودن آدرس یک وب سایت ، مشاهده گزارش مربوطه از 1 تا 24 ساعت به زمان نیاز حواهد داشت .

- شما می توانید با توجه به سهمیه اختصاص داده شده از طرف کلیک تولز جهت رهگیری الکسا ، به تعداد سهمیه اختصاص یافته آدرس وب سایت به لیست خود اضافه نمایید . 

- در صورتیکه تمامی سهمیه اختصاصی را مصرف نموده اید و نیاز به سهمیه بیشتری دارید می توانید از طریق بخش ارتقاء ابزارها  به سهمیه بیشتری دسترسی داشته باشید .

 

لطفا به نکات زیر توجه فرمایید :

- حهت فعال نمودن رهگیری الکسا بایستی  بر روی گزینه فعال سازی که در مقابل نام هر وب سایت افزوده شده به لیست وجود دارد کلیک نمایید .

- پس از فعال سازی یک سایت امکان غیر فعال سازی آن وجود نخواهد داشت و فقط می توانید نسبت به حذف آن اقدام فرمایید .

- توجه داشته باشید که با حذف یک وب سایت کلیه گزارشات مربوط به آن نیز حذف خواهند شد.

- با فعال سازی هر وب سایت  از سهمیه  الکسای شما کاسته خواهد شد ، و در صورتیکه بیش از سهمیه اختصاص یافته اقدام به فعال سازی نمایید ، وب سایت اضافی فعال نخواهد شد و شما با پیغام خطا روبرو خواهید شد.

- با حذف نام یم وب سایت به سهمیه شما افزوده خواهد شد .

- پس از فعال سازی وب سایت ها ، گزارش تولید شده را می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه گزارش الکسا که در منوی سمت راست صفحه کاربران قرار دارد مشاهده نمایید .

 

آیا استفاده از خدمات کلیک تولز رایگان است ؟
fiogf49gjkf0d

بلی !  استفاده از اغلب خدمات و ابزارهای کلیک تولز رایگان می باشد  ، اما کلیک تولز در جهت گسترش کیفیت و کمیت خدمات خود ، پاره ای از ابزارهای رایگان را با امکانات بیشتر در اختیار کاربران تخصصی خود قرار می دهد.

پاره ای از امکانات رایگان کلیک تولز بشرح زیر می باشد :

1-ارزیابی وب سایت (استفاده کنندگان از این سرویس می توانند بدون عضویت در کلیک تولز روزانه یکبار اقدام به ارزیابی نمایند ، کاربران عضو می توانند بصورت رایگان  10 بار ارزیابی انجام دهند).

2- رهگیری کلمات کلیدی و رهگیری الکسا (برای استفاده از این خدمات ابتدا کاربران بایستی در کلیک تولز بصورت رایگان عضو شوند و بصورت محدود ازاین خدمات استفاده نمایند)

3- استفاده از ابزارهای بهینه سازی (برای استفاده از این خدمات ابتدا کاربران بایستی در کلیک تولز بصورت رایگان عضو شوند و سپس ازاین خدمات استفاده نمایند)

تفاوت نسخه های رایگان و غیر رایگان در چه مواردی است ؟
fiogf49gjkf0d

تفاوت نسخه های رایگان و غیر رایگان در میزان محدودیت های موجود آنها است :

1- مدت زمان مجاز استفاده از نسخه رایگان 1 ماه بوده و قابل تمدید نیست ، اما نسخ غیر رایگان را می توان در بسته های 1 یا 3 ماهه سفارش داد و به دفعات نامحدود تمدید نمود .

2- تعداد دفعات ارزیابی / تعداد کلمات کلیدی قابل رهگیری و تعداد سایت های قابل رهگیری در نسخه رایگان نسبت به نسخ دیگر محدودتر می باشد.

سایر تفاوت های موجود ما بین نسخ مختلف را می توانید از صفحه  نسخه ها  مشاهده نمایید .

 

 

نحوه خریداری و فعال سازی نسخه های غیر رایگان چگونه است ؟
fiogf49gjkf0d

کاربران کلیک تولز جهت خریداری نسخه غیر رایگان می توانند  به روش های زیر اقدام نمایند :

1- چنانچه کاربر برای اولین بار از سایت کلیک تولز استفاده می نماید ، به صفحه نسخه ها مراجعه و یکی از نسخه های موجود را انتخاب نماید.

2- در صورتیکه در حال استفاده از نسخه  رایگان می باشد ، کاربر می تواند با استفاده از دکمه ارتقاء ابزار که در منوی سمت راست پروفایل کاربری وجود دارد نسبت به خریداری نسخه غیر رایگان اقدام نماید.

گزینه ارتقاء ابزار چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است ؟
fiogf49gjkf0d

در صفحه شخصی کاربران در منوی سمت راست ، دکمه ای بنام "ارتقاء ابزار" وجود دارد که از این دکمه در موارد زیر می توان استفاده نمود :

1-در صورتی که کاربر از نسخه رایگان استفاده می نماید و می خواهد که ابزارهای مورد استفاده در این نسخه را ارتفاء دهد . (در نسخه رایگان محدودیت هایی در استفاده از ابزارهای مختلف همانند تعداد سایت های قابل افزودن به رهگیری الکسا و تعداد کلمات کلیدی قابل رهگیری وجود خواهد داشت)

2- کاربر از نسخه غیر رایگان استفاده می نماید اما می خواهد که ابزارهای مورد استفاده خود را قوی تر نموده و ارتقا دهد . (بعنوان مثال در نسخه پایه کاربر می تواند تعداد 5 کلمه کلیدی را رهگیری نماید ، حال کاربر می خواهد که کلمات کلیدی بیشتری را در اختیار داشته باشد ) در این حالت کاربر بدون نیاز به خریداری نسخه بالاتر می تواند فقط این قابلیت نسخه موجود خود را ارتقا دهد ، بدون آنکه نیازی به خریداری نسخه بالاتر داشته باشد.

3- زمان مجاز استفاده از نسخه رایگان و نسخه غیر رایگان فعلی به اتمام رسیده است و کاربر تمایل به ارتقاء نسخه رایگان به نسخه غیر رایگان و یا تمدید نسخه غیر رایگان فعلی خود و یا ارتقا آن به نسخه بالاتر را دارد .

* توجه داشته باشید که مدت زمان مجاز برای استفاده از نسخه رایگان 30 روز بوده  و پس از اتمام این زمان کاربر نمی تواند نسبت به تمدید مجدد نسخه رایگان خود اقدام نماید و بایستی نسبت به ارتقا آن به یکی از نسخ غیر رایگان نماید .

** مدت زمان مجاز استفاده از نسخ غیر رایگان 1 یا 3 ماهه بسته به انتخاب کاربر در هنگام خریداری آن خواهد بود .

نکته مهم 1 >>  استفاده از دکمه ارتقاء ابزار در زمان های مختلف رفتارهای متفاوتی را در بر خواهد داشت :

1- چنانچه هنوز زمان مجاز استفاده از نسخه فعلی به انمام نرسیده باشد با فشردن دکمه ارتقاء ابزار کاربر به صفحه ای منتقل خواهد شد که در آن می تواند هر یک از ابزارهای موجود در کلیک تولز را جداگانه انتخاب نموده و ارتقاء دهد . (مثلا تعداد 10 کلمه کلیدی جدید را حهت رهگیری خریداری نماید)

2- چنانچه زمان مجاز استفاده از نسخه فعلی به اتمام رسیده باشد با فشردن دکمه ارتقاء ابزار کاربر به صفحه نسخه ها منتقل خواهد شد که در آن می تواند  یکی از نسخه های موجود (به غیر از نسخه رایگان) را خریداری نماید.

نکته مهم 2 >> چنانچه هنوز زمان مجاز استفاده از نسخه فعلی به انمام نرسیده باشد و کاربر اقدام به ارتقاء ابزاری نماید ، هزینه دریافتی بر اساس ابزارهای ارتقاء یافته و تا تاریخ انقضاء نسخه فعلی محاسبه خواهد شد .(بطور مثال چنانچه نسخه حال حاضر شما از تاریخ 1 آذر تا 30 آذر اعتبار داشته باشد و شما در تاریخ 15 آذرماه اقدام به ارتقاء یک ابزار نمایید ،هزینه ای معادل 15 روز از شما دریافت خواهد شد و اما شما تا تاریخ 30 آذرماه مجاز به استفاده از آن خواهید بود . و چنانچه شما نسخه ای را برای مدت زمان 3 ماه خریداری نموده باشید و بطور مثال پس از 20 روز اقدام به ارتقاء یک ابزار نمایید ، مبنای محاسبه بر اساس روزهای باقیمانده یعنی 2 ماه و 10 روز خواهد بود .

 

مدت زمان نگهداری از گزارشات مختلف در نسخ رایگان و غیر رایگان چگونه است ؟
fiogf49gjkf0d

کلیک تولز گزارشات کاربرانی را که از نسخه رایگان استفاده می نمایند را تا 1 ماه  نگهداری می نماید و پس از آن و در صورت عدم ارتقاء به نسخ غیر رایگان ، کلیه گزارشات با طول عمر بیش از 1 ماه حذف خواهند شد . در مورد کاربرانی که از نسخه غیر رایگان استفاده می نمایند ، تا زمانی که نسخه خود را تمدید نمایند ، به گزارشات گذشته خود دسترسی خواهند داشت  و در صورت تمدید نشدن نسخه  فعلی و یا ارتفاء آن به نسخه بالاتر پس از گذشت 3 ماه از تاریخ انقضاء گزارشات با طول عمر بیش از 1 ماه حذف خواهند شد .

کلیک بان چیست ؟
fiogf49gjkf0d

کلیک بان یکی از خدمات بسیار کاربردی کلیک تولز می باشد که با استفاده از آن ، صاحبان وب سایت ها و یا وب مستر ها می توانند از در دسترس بودن وب سایت خود در طول شبانه روز آگاهی داشته باشند و در صورتیکه وب سایت مورد نظر آنها قطع و یا از دسترس خارج گشت ، بلافاصله از طریق دریافت ایمیل و یا پیامک از قطعی حاصل شده مطلع گردند . 

نحوه استفاده از کلیک بان چگونه است ؟
fiogf49gjkf0d

برای استفاده از سرویس کلیک بان ، کاربر بایستی  یکی از نسخه های پایه ، استاندارد و یا حرفه ای را خریداری کرده باشد و پس از ورود به حساب کاربری خود و با کلیک بر روی دکمه مانیتورینگ سایت (کلیک بان) به صفحه افزودن وب سایت وارد می گردد . در این بخش کاربر می تواند با توجه به نسخه خریداری کرده خود نسبت به مانیتورینگ 1 ، 3 و یا 5 دامنه اقدام نماید . پس از افزودن آدرس  وب سایت ها به لیست ، بایستی بر روی دکمه فعال سازی که روبروی آدرس هر وب سایت قرار دارد کلیک نمایید . 

برای مشاهده گزارش قطعی های احتمالی وب سایت ها ، بایستی بر روی دکمه گزارش مانیتورینگ کلیک نموده و از لیست نمایش داده شده ، نام وب سایت مورد نظر را انتخاب و گزارش را مشاهده نمایید . 

تنظیم نحوه دریافت گزارش :

کاربر می تواند گزارش قطعی وب سایت خود را به یکی از روش های زیر (و یا هر دو حالت) دریافت نماید  :

1- دریافت گزارش از طریق ایمیل 

2- دریافت گزارش از طریق پیامک 

جهت تنظیم نحوه دریافت در صفحه  مانیتورینگ سایت   بر روی لینک  تنظیمات دریافت گزارش کلیک نموده و نحوه دریافت گزارش خود را مشخص نمایید .

توجه : در صورتی که می خواهید قابلیت دریافت پیامک بر روی گوشی خود را غیر فعال نمایید ، با مراجعه به لینک فوق (تنظیمات دریافت گزارش) ، تیک مربوط به پیامک و یا پست الکترونیک را غیر فعال نمایید 

مهم >> برای دریافت هشدار قطعی وب سایت از طریق پیامک بایستی شماره تلفن همراه خود را در بخش پروفایل کاربری --> دریافت پیامک   وارد نموده وآن را تایید نمایید . 

نحوه تایید نمودن شماره تلفن همراه :

ابتدا وارد کنترل پانل کاربری خود شده و بر روی دکمه پروفایل کاربری کلیک نمایید . سپس سربرگ دریافت پیامک را انتخاب نمایید . در این بخش شماره تلفن خود را در قسمت "شماره تلفن همراه" وارد نموده و برروی دکمه ارسال کد تایید کلیک نمایید . پس از مدت کوتاهی یک پیامک به گوشی تلفن همراه شما ارسال خواهد شد که حاوی یک عدد 4 رقمی می باشد ، این کد را در بخش پایین وارد نموده و بر روی دکمه فعال سازی کلیک نمایید . چنانچه شماره تلفن خود را اشتباه وارد نموئه اید و یا می خواهید که آن را تغییر دهید ، با مراجعه مجدد به همین صفحه ذوباره مراحل بالا را تکرار نموده و شماره خود را تعویض نمایید .

مهم>> شما حداکثر تا 6 بار می توانید نسبت به ارسال کد فعال سازی (برای دریافت کد فعال سازی برای بار اول و یا دریافت کد فعال سازی در صورت تغییر شماره تلفن همراه) خود اقدام فرمایید .