ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
 گزارش ارزیابی سایت

سئو SEO : چرا داشتن یک کد تمیز HTML بسیار اهمیت دارد؟

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : SEO
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : متوسط
متوسط امتیاز : 100
مرور دستورالعمل یک وب سایت می تواند در مرورگر زیبا به نظر برسد،اما زمانیکه شما آن را تحت ارزیابی قرار دهید دچار شوک می شوید.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

چرا داشتن یک کد تمیز HTML بسیار اهمیت دارد؟

Image result for html

سعی کنید وب سایت و محتوای سایت خود را به زیبایی ارائه دهید. این تمام چیزی است که باید اتفاق بیفتد .درست است؟ اشتباه است؟ هر سایتی می تواند در مرورگر زیبا به نظر برسد اما زمانیکه شما آن را تحت ارزیابی قرار دهید دچار شوک می شوید. این مقاله به شما خواهد گفت چرا نشانه گذاری زیبا یا همان کدهای تمیز برای سایت شما مهم است و چگونه می تواند برای سایت شما مفید باشد. Responsive و توسعه آینده وب سایت می تواند بر روی سایت شما تاثیر داشته باشد.

اجازه دهید در ابتدا کدینگ سایت خود را اعتبارسنجی کنید.

تعداد زیادی از خطاها می تواند سبب شود که یک صفحه وب از نظر بررسی و تحلیل و آنالیز اعتباری دچار مشکل شود. صفحه ارائه شده ممکن است در نگاه اول در مرورگر زیبا به نظر برسد ولی در پشت صحنه واقعاً زیبا نیست.

فواید زیادی در پشت استفاده از کدهای تمیز HTML وجود دارد:

 1. صفحه وب می تواند سریع تر لود شود درصورتیکه مرورگر نتواند مجبور به اصلاح خطاهای HTML نباشد.
 2. موتورهای جست وجو و ربات ها می توانند راحت تر در موتورهای جست وجو بخزند و اطلاعات مهم را بدون خطا ببینند.
 3. استاندارد نشانه گذاری به این معناست که سایت در تمام مرورگرها زیبا به نظر برسد و در تمام مرورگرها باز شود.

استایل سایت خود را مدیریت کنید.

<br />

<!-- This helps your website -->

 

<head>

 

 <link rel="stylesheet" type="text/css" href="some-style.css">

 

</head>

 

<!-- This hinders your website -->

 

<p style="color:black;padding-top:10px;">Text

CSS فایل خود را جداگانه در جایی ذخیره کنید و سایت خود را به روز کنید. طراحی وب دائماً در حال تحول است و شما باید بتوانید طرح بندی سایت خود را تغییر دهید. نکات زیر را در طراحی استایل سایت خود در نظر بگیرید:

 1. یک نشانه گذاری درون خطی [1]درون کدهای شما تنها سبب ایجاد مشکلات برای شما می شود. هنگامیکه شما سایت خود را به روز می کنیدبه این سمت می روید که به دل HTML بروید و کدهای درون خطی مضر را پاک کنید.
 2. با استاندارد کردن کدهای خود براحتی می توانید محتوای سایت خود را بر روی دسکتاپ و موبایل ببینید. این به راحتی سبب می شود که responsive بودن سایت خود را بررسی کنید.
 3. از گزینه وراثت در CSS استفاده کنیدو اطمینان حاصل کنید که آن را درک می کنید. در صورتیکه شما خاصیتی را در فاکتورهای والدین می آورید نیازی نیست مجدداً آن را در فرزندان اعلام کنید.
 4. استفاده از قواعد و استاندارهای مناسب برای نام گذاری کلاس ها در کدهای خود سبب می شود طراحان آینده آن را درک کنند. این سبب صرفه جویی در زمان شما خواهد شد.

W3C از ابزاری برای اعتبار بخشیدن به سایت شما و عاری بودن از خطا استفاده می کند. این سبب می شود که شما بتوانید بارها و بارها با استفاده از این ابزار و استاندارهای اعتبارسنجی کدهای سایت خود را تغییر دهید و سازگاری آن را در تمام مرورگرها بسنجید.

HTML های سایت خود را سامان دهی کنید.

<br />

<!-- Poor indentation -->

 

<body><div class="example"><h1>

 

Header Text</h1>Paragraph

 

</div></body>

 

<!-- Good indentation -->

 

<body>

 

 <div class="example">

 

 <h1>Header Text</h1>

 

 Paragraph

 

 </div>

 

</body>

 

<!-- Put your JavaScript in external files to keep code clean -->

 

<script src="some-script.js"></script>

 

<!-- Use PHP includes for repeating HTML -->

 

<?php include 'header.php';?><br />

 

روشی که شما از طریق آن کدهای سایت خود را سامان دهی می کنید می تواند سبب تفاوت بین بازسازی راحت و سخت شود.

برای آینده نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. برای تکرار کدهایی مانند هدر و پاورقی[2] از PHP استفاده کنید. این سبب می شود کد شما تمیز باشد و شما را مطمئن می کند که برای تغییر فقط بایستی source را تغییر دهید. این سبب می شود تغییرات را سریع اعمال کنید و تست را سریع تر انجام دهید.
 2. به آسانی اسکریپت های خود را در فایل های خارجی قرار دهید. در نتیجه آن ها می توانند به راحتی در سایت شما مجدداً استفاده شوند.
 3. اطمینان حاصل کنید که کاراکترهای خاص همانند  ‘&’  با رمزگذاری مناسب و مربوط به آن مانند(‘&amp;’) استفاده کنید. این سبب می شود که مرورگر بتواند به راحتی تصمیم بگیرد چگونه سایت شما را سریع تر لود کند.
 4. بررسی کنید که عکس های شما صفت ALT را حتماً داشته باشد. ممکن است در صفحه نمایش شما نشان داده نشود اما به این معنی است که سایت شما به درستی استاندارد شده است.

 

نتیجه گیری:

آیا واقعاً کدهای HTML تمیز تاثیرگذار است؟ درست است که خیلی از آن ها را شما در صفحه نمایش خود نمی بینید اما در SEO سایت شما و responsive بودن و خیلی نکات دیگر اهمیت دارد و موثر است. کدهای HTML تمیز سبب می شود موتورهای جست و جو به راحتی در سایت برای دریافت اطلاعات مهم بخزند. نگهداری یک ظاهر طراحی شده در یک فایل خارجی سبب می شود تا هر زمان که خواستید سایت خود را به روز کنید بسیار ساده این کار را انجام دهید و نیازی به تغییر کدهای HTML و محتوای خود نداشته باشید. روشن است که فایده مهم داشتن کد تمیز زندگی را برای شما بسیارآسان تر می کند.

با تشکر فراوان از مهندس داوری فر


[1] Inline styling

[2] footer


 نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید