ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

کارآیی سایت : کاهش تعداد DNS lookup ها

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : محتوا
اولویت انجـام : پایین
سختی اجراء : متوسط
متوسط امتیاز : 74%
مرور دستورالعمل DNSlookup ها سبب افزوده شدن یک تاخیر به درخواست های اولیه ارسالی بسوی یک میزبان می گردد.ارسال درخواست به سمت تعداد زیادی از میزبان های مختلف سبب کاهش کارایی یک وب سایت می گردد.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

وظیفه سیستم نام گذاری  DNS)) نقشه دهی (هدایت ) . نام میزبان ها به آدرس های IP متناظر است . همانند یک دفترچه تلفن که در داخل آن در جلوی اسامی افراد یک شماره تلفن درج گردیده است . هنگامی که شما بطور مثال آدرس  www.clicktools.ir  را در داخل مرورگر تایپ می کنید . مرورگر شما با یک آشکارکننده  DNS ارتباط برقرا نموده و نام سایت را برای آن ارسال و IP متناظر را دریافت می نماید.

استفاده از سیستم DNS هزینه بر است ، عموماً 20 تا 120 میلی ثانیه عملیات ارسال نام دامنه و گرفتن آدرس IP زمان لازم دارد و در این فاصله زمانی مرورگر نمی تواند چیزی را از سرور میزبان بارگذاری نماید .نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

 DNS lookup ها برای حصول  کارایی ، Cache  می شوند ، این Cache شدن می تواند بر روی یک  Cache Server انجام بگیرد ، که این سرور می تواند بر روی ISP کاربر و یا شبکه محلی قرار داشته باشد ، اما همچنین یک Cache دیگر را نیز می توانید بر روی کامپیوتر شخصی هر کاربر فعال نمایید. اغلب مرورگرها Cache مربوط به خود را دارند ، جدا از Cache سیستم عامل . در طول مدت زمانی که مرورگر یک رکورد DNS  را در Cache خود ذخیره می کند ، دیگر نیازی به استفاده از Cache سیستم عامل نخواهد بود .

هنگامی که Cache مربوط به DNS کاربر خالی است  ( هم  Cache مرورگر هم Cache سیستم عامل ) ، تعداد DNS lookup ها معادل است با تعداد اسامی سرورهای میزبان که در داخل صفحه وب به آنها لینک داده شده است . که این ، شامل اسامی میزبانهایی است که در URL صفحه ، تصاویر ، فایل های اسکریپت ، CSS  ها و فایل های فلش از آنها استفاده شده است . کاستن از تعداد نام های سرورهای میزبان سبب کم شدن تعداد DNS Lookup خواهد شد.

کاهش تعداد اسامی سرورهای میزبان سبب کاهش بارگذاری های همزمان خواهد شد . جلوگیری از وقوع DNS lookup ها سبب کاهش زمان پاسخگویی سایت خواهد شد ، اما کاهش بارگذاری های موازی ممکن است سبب افزایش زمان بارگذاری سایت گردد. یک روش مناسب تفکیک این اجزا در میان حداقل 2 و حداکثر 4 نام سرور میزبان خواهد بود . که با اینکار هم تعداد DNS lookup ها کم می باشد و هم قابلیت بارگذاری موازی وجود خواهد داشت .

>مطالعه بیشتر از متن انگلیسی

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه