ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

سرعت بارگذاری : بکارگیری محتوای ثابت از یک دامنه فاقد کوکی

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : کوکی
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : متوسط
متوسط امتیاز :
مرور دستورالعمل گرفتن محتوای Static از یک دامنه فاقد کوکی اندازه کلی درخواست ارسال شده برای آن صفحه را کاهش می دهد .
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d
محتوای Static  همانند تصاویر ٬ JS و فایل های CSS نیازی به همراهی توسط کوکی ها ندارند چرا که هیچگونه عمل متقابلی مابین کاربر و این فایل ها وجود ندارد . شما می توانید میزان تاخیردر دریافت پاسخ به درخواست های خود را به میزان قابل توجهی با خواندن محتوای Static  از یک دامنه فاقد کوکی کاهش دهید . این روش بویژه برای صفحاتی که دارای حجم بزرگی از محتوای غیر قابل کش شدن می باشند بسیار مفید است . نمونه ای از این صفحات آندسته از صفحاتی هستند که دارای تصاویر متغیر و یا آرشیو تصاویری هستند که بندرت مشاهده می شوند . ما این روش را برای هر نوع صفحه که دارای بیش از ۵ منبع Static  می باشد ٬ توصیه می کنیم . (برای تعداد کمتر از این ٬ هزینه های راه اندازی یک دامنه اضافی مقرون بصرفه نمی باشد)
بمنطور انجام این کار ٬ یک دامنه جدید ثبت نمایید و بانک اطلاعاتی DNS دامنه جدید را با یک CNAME record به دامنه موجود خود وصل نمایید . سپس وب سرور خود را بگونه ای تنظیم نمایید که منابع Static  را از دامنه جدید بخواند و اجازه ندهید هیچگونه کوکی بر روی این دامنه جدید تنظیم گردد. بر روی صفحات وب خود ٬ برای منابع Static  خود از URL دامنه جدید استفاده نمایید .


نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d
 
قابلیت کش شدن Proxy را فعال نمایید. 
 
برای منابعی که بندرت تغییر می یابند از سرآیندهای کش شونده (Caching Headers) برای مرورگرها و پروکسی ها استفاده نمایید ٬ چرا که کوکی ها برای این نوع منابع ارسال نخواهند شد و ریسکی در مورد کش شدن محتوای مختص کاربر توسط این پروکسی وجود نخواهد داشت . فایل های بیرونی JS را که اخیرا بارگذاری شده اند را از دامنه فاقد کوکی بارگذاری ننمایید .
 
برای جاوا اسکریپت هایی که در بالاص صفحه بکار می روند و برای بارگذاری صفحه مورد نیاز هستند ٬ بایستی از همان دامنه ای خوانده شوند که سایت اصلی بر روی آن قرار دارد ٬ چرا که بیشتر مرورگرها تا زمانی که فایل جاوا اسکریپت بطور کامل بارگذاری و اجرا نشود از دانلود نمودن و اجرای سایر المان ها و قایل ها جلوگیری می نمایند .
آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه