ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

کارآیی سایت : بارگذاری CSS وجاوا اسکریپت ار فایل های بیرونی

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : CSS/جاوا
اولویت انجـام : متوسط
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز :
مرور دستورالعمل بطور استراتژیک برای فعال سازی قابلیت کش (Cashe ) شدن CSS و جاوا اسکریپت توسط مرورگر آنها را از فایل های بیرونی بارگذاری نمائید نه بصورت lnline.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

عموماً بکارگیری فایل های بیرونی در دنیای واقعی سبب تولید صفحات سریعتر می گردد چرا که فایل های CSS و جاوا اسکریپت توسط مروگر کش (cache) می شوند.

جاوا اسکریپت و CSS هایی که بصورت lnline  دراسناد HTML بکار می روند با هر بارگذاری یک صفحه وب مجبور هستند که بارگذاری شوند که این عمل سبب کاهش تعداد درخواستهای  HTTP موردنیاز می گردد ولی از طرف دیگر باعث افزایش اندازه کدهای HTML می گردد.

بعبارت دیگر ، اگر جاوا اسکریپت و CSS های بیرونی توسط مروگر کش (cache) شوند ، اندازه اسناد HTML کاهش می یابد بدون آنکه افزایشی در تعداد درخواست های HTTP ایجاد گردد.نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

عامل اصلی برای تصمیم گیری در مورد استفاده فایل بصورت بیرونی و یا lnline وابسته به دفعات بارگذاری فایل های بیرونی CSS و جاوا اسکریپت در مقابل تعداد درخواست های HTML می باشد.

عموماً بهترین راه حل قراردادن CSS و جاوا اسریپت در فایل های بیرونی است.

چنانچه کاربران به ازاء هر session صفحات متعددی را بر روی سایت شما مشاهده می کنند و بسیاری از صفحات شما از جاوا اسکریپت و CSS یکسانی در هر بارگذاری استفاده می کنند کش شدن فایل های بیرونی بسیار سودمند خواهد بود.

تنها استثناء در ارجح بودن استفاده از کدهای lnline مربوط به صفحه اول سایت می باشد. در صفحه اصلی سایت که دارای تعداد کمی ( و شاید فقط 1 ) مشاهد صفحه به ازاء هر session می باشد استفاده از جاوا اسکریپت و CSS   بصورت lnline سبب بارگذاری سریعتر ضفحات خواهد شد.

>مطالعه بیشتر از متن انگلیسی

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه