ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

کارآیی سایت : پیکربندی E Tag ها

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : سرور
اولویت انجـام : پایین
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز : 43%
مرور دستورالعمل راه اندازی چندین سرور با استفاده از تنظیمات E Tag می تواند سبب جلوگیری از بروز خطای 304 گردد.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

E Tag ها  مکانیزمی هستند که وب سرورها و مرورگرها برای تعیین صحت انطباق یک جزء (فایل ) که در cache مرورگرها وجود دارد با فایل اصلی آن که بر روی وب سرور واقع است ، بکار می روند.

از آنجا که E Tag ها معمولاً بنحوی ساخته میشوند که دارای خواصی منحصر بفرد بوده و قابل شناسایی بوسیله سرور میزبان باشند ، چنانچه مرورگر یک فایلی را بصورت مستقیم از روی یک سرور بارگذاری می کند و سپس سعی نماید که آن فایل را از روی یک سرور دیگر استعلام بگیرد و اعتبارسنجی کند ، در این حالت E Tag ها با یکدیگر انطباق نخواهند داشت . که این موضوع سبب پدید آمدن مشکل در مورد وب سایت هایی خواهد شد که از یک خوشه  از سرورها برای پاسخ دهی به کابران خود استفاده می نمایند .

بطور پیش فرض هم IIS و  APACHE  هم اطلاعاتی را داخل E Tag ها ذخیره می کنند که بطور چشمگیری درصد موفقیت اعتبار سنجی آنها کاهش می دهد.نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

شکل E Tag در APACHE نسخه 1.3 و نسخه 2 بصورت inode-size-timestamp  می باشد . اگرچه فایل مورد نظر ممکن است در یک دایرکتوری مشابه در چندین سرور قرار داده شود و از اندازه ، نوع سطح دسترسی و timestamp یکسانی برخوردار باشد ولی Inode های آن از یک سرور به سرور دیگر متفاوت خواهد بود . IIS  نسخه 6و5 دارای مشکل یکسانی با E Tag ها می باشند . شکل کلی برای E Tag ها در IIS بصورت زیر خواهد بود :

File timestamp : Change Number  می باشد که Change Number   یک شمارنده برای رهگیری تغییرات پیکربندی در IIS می باشد.

یکسان بودن پارامتر  Change Numberدر تمامی سرورهای IIS مربوط به یک وب سایت بعید بنظر میرسد.

نتیجه نهایی E Tag های تولید شده توسط  APACHE و IIS در مورد یک فایل مشخصی از یک سرور به سرور دیگر با هم انطباق نخواهد داشت .

چنانچه ETag  ها با یکدیگر منطبق نباشند ، کاربر پاسخ 304 را که هم سریع و هم کم حجم است را دریافت نخواهند کرد و بجای آن یک پاسخ معمولی 200 را دریافت می نمایند . چنانچه شما وب سایت خود را بر روی فقط یک سرور قرار داده اید ، به چنین مشکلی برنخواهید خورد  ولی چنانچه دارای چندین سرور برای وب سایت خود باشید و از IIS و یا Apache برای پیکربندی ETag خود استفاده می کنید کاربران شما با صفحات کندتری مواجه خواهند شد ، سرور شما زمان بارگذاری بالاتری خواهد داشت ، پهنای باند بیشتری مصرف خواهید نمود و پروکسی ها محتوای شما را بخوبی Cache نخواهند کرد .حتی اگر محتوای شما دارای Expire header نیز باشد هر زمان که صفحه بارگذاری می شود درخواست GET صادر خواهد شد .
چنانچه استفاده از ETag برای شما سودمند نیست بهتر است که تمامی ETag را پاک کنید. سرآیند Last-Modified بر اساس خاصیت timestamp اجزاء ، نسبت به اعتبارسنجی آنها اقدام می کند و پاکسازی ETag ها می تواند سبب کاهش اندازه سرآیند HTTP گردد . این مقاله مایکروسافت چگونگی پاکسازی ETag ها را شرح می دهد . در Apache این کار براحتی و با افزودن یک خط زیر به فایل پیکربندی Apache شما انجام می گردد :


File ETag none
 

مطالعه بیشتر از متن انگلیسی

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه