ورود کاربران

نام کاربری:     کلمه عبور:  
  مرا به یاد داشته باش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

ایمیل (نام کاربری):     کلمه عبور به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
  گزارش ارزیابی سایت

کارآیی سایت : افزودن Expire header

بازگشت به لیست
خلاصه ای از دستورالعمل
نـوع عملیـات : سرور
اولویت انجـام : بالا
سختی اجراء : آسان
متوسط امتیاز : 17%
مرور دستورالعمل از یک Expire header برای کنترل نحوه Cache شدن سایت خود در مرورگرهای کاربران استفاده کنید.
شرح جزئیات
fiogf49gjkf0d

طراحی های صفحات وب هر روز غنی تر می شوند ، که به معنای استفاده هر چه بیشتر از اسکریپت ها ، CSS  ها ، تصاویر و فایلهای فلش می باشد. کاربرانی که برای بار اول از سایت بازدید می کنند ممکن است با تعداد زیادی از درخواست های HTTP  مواجه شوند ، اما با استفاده از Expire header  شما می توانید آن اجزا (تصاویر ، CSS، جاوا اسکریپت و...) را Cache نمائید . که این کار سبب جلوگیری از ارسال درخواست های غیرضروری HTTP  می گردد .  از Expire headers ها اغلب برای تصاویر استفاده می گردد ، اما بایستی از آنها در مورد تمامی اجزا دیگر از جمله  جاوا اسکریپت ،  CSS و فایلهای فلش نیز استفاده نمود.نظرات و پیشنهادات لطفا دیدگاه های خود را در ارتباط با مطلب فوق با ما در میان بگذارید.
ایمیل شما
 
موضوع
نظر / پیشنهاد
 
لطفاً کد موجود در تصویر راوارد کنید

 
نکات مهم
fiogf49gjkf0d

این قانون دارای 2 جنبه می باشد :

  • برای اجزای ثابت : از گزینه Never Expire  در تنظیمات  Expire headerاستفاده کنید .
  • برای اجزا داینامیک : از یک headerمناسب در بخش Cache- Contorl برای کمک به مرورگر استفاده نمائید.

استفاده از قابلیت Expire header  فقط بر روی تعداد دفعات مشاهده صفحات یک سایت تاثیر می گذارد و تاثیری بر تعداد درخواست های HTTP هنگامی که یک کاربر برای اولین بار یک صفحه وب رامشاهده می کند، ندارد. مرورگرها (پروکسی ها ) از Cache به منظور کاهش دفعات و اندازه درخواست های HTTP  استفاده می نمایند ، که این کار سبب بارگذاری سریعتر صفحات وب می گردد . یک وب سرور از Expire header  در سرآیند HTTP برای اطلاع رسانی به کاربر در مورد اینکه هر یک از اجزا صفحه برای چه مدت زمانی می توانند Cache شوند استفاده می نماید. بطور مثال در دستور زیر به مرورگر گفته می شود که این پاسخ حداکثر تا تاریخ 15 آوریل 2010 می تواند Cache شود و بعد از این تاریخ بایستی از وب سرور دوباره بارگذاری می گردد .

Expires: Thu, 15 Apr 2010 20:00:00 GMT

چنانچه سرور شما آپا می باشد ازDefault directive  Expire برای تنظیم تاریخ انقضاء با توجه به تاریخ حال حاضر استفاده نمائید. دستور زیر تاریخ انقضاء را همواره تا 10 سال پس از تاریخ درخواست (حال حاضر ) تنظیم می نماید.

"ExpiresDefault "access plus 10 years

به یاد داشته باشید ، چنانچه از Expire header   استفاده نمودید بایستی نام فایل اجزا را تغییر دهید در وب سایت های بزرگ اغلب این مرحله جزئی از مرحله ساخت محسوب میشود: بطور مثال در شرکت یاهو نسخه هر جزء را با نام فایل آن ترکیب می نمایند مثلاً  yahoo-2.0.6.Js

>مطالعه بیشتر از متن انگلیسی

آخرین مطالب کلیک تولز را در Linked in دنبال کنید
عضویت در خبرنامه